„FD”: Nie będzie rozgrzeszenia

19 lipca 2016, „wBialenii”

Wydawać się może, że mimo wielu przeciwności losu mikroświat walczy o swój byt – nawet w porze wakacyjnej. Po fali zgonów państw mającej miejsce kilka tygodni temu wielu mieszkańców v-świata chce jakoś zaradzić nadchodzącej perspektywie rychłego i gwałtownego upadku. Nie brakuje również ludzi dobrej wiary na Orientyce, którzy obecnie próbują sobie radzić i dokazywać w ramach Kongresu Kontynentu Wschodniego, zwanego w pewnych kręgach Orientyckim Paplaniem.

Na ogólną opinię tego wydarzenia przyjdzie jeszcze pora – dyskusje są jeszcze ciepłe, mimo tego, że część z nich dotyczy tematów poruszanych w niesamowicie ogólnych ramach. To jednak nie przeszkadza nikomu, gdyż popularność nakręcono w odpowiedni sposób, a wielu z rozmówców często zatraciło poczucie kontaktu z rzeczywistością – choćby realiami w kraju, z którego się pochodzi. Choć w sumie, jeśli mamy do czynienia na OP/KKW z kilkoma dyskusjami dt. mapy Orientyki, to aż strach pomyśleć ile takich rozważań można uruchomić na temat kultury czy różnych wydarzeń sportowych, które pewnie mogłyby być omówione i zaplanowane, ale jak zwykle nie doszłyby do skutku. Taka natura tego typu spotkań. Niektóre jednak rozmowy dotyczą takich absurdów, że aż głowa mała.

Zwróćmy chociażby uwagę na dyskusję dt. ziemi pozostawionych po MAW, gdzie hipokryzja z klawiatur rozmówców rozlewa się aż po horyzont. Nikt ze zgromadzonych nie próbował przez wiele miesięcy choćby wspominać na łamach swoich forum o problemach w Austro-Węgrzech, ale gdy przychodzi rozmowa o skutkach upadku MAW w zakresie kartografii, to słów i pomysłów nikomu nie brakuje. Wydawało się, że to mógł być naprawdę poważny Kongres, ale jednak po raz kolejny rzeczywistość wyprzedziła oczekiwania. Najgorszy w tym całym żenującym spektaklu jest fakt, że reprezentant mojego kraju na OP/KKW – Krzysztof Hans, tak zakręcił się w temacie „co zrobić z ziemią po MAW”, że proponował (często nie tylko w swoim imieniu) rozwiązania, których nie tylko nie popierali przedstawiciele innych krajów, ale nawet sami przedstawiciele MAW. Przesyłane do Trizondalu relacje z tego festiwalu orientyckiej żenady również były bardziej „sugerowane” niż „rzeczywiste”. Pan Krzysztof nie bał się również zwrócenia się z prośbą do naszego Najważniejszego Sojusznika z różnym prośbami. Reakcji Sarmatów nie trzeba w takiej sytuacji ani przedstawiać, ani komentować, wszystko zostało powiedziane.

W wyniku takich rozmów oraz działań obawiam się, że po raz kolejny Kongres nie musi niczego dobrego przynieść. Ba, może nie przynieść żadnych praktycznych owoców. Nie ma się czemu dziwić, gdy o mapach, na które nie zwracamy kompletnie uwagi w ciągu całego okresu aktywności v-świata, wyprodukowano już ponad 100 postów w różnych tematach. Dzięki czemu możemy być pewni, że w przededniu końca świata, gdy już będzie po wszystkim, a ktoś odważny z tłumu zacznie przytaczać grzechy mikroświata, nikt ze zgromadzonych nie dostanie rozgrzeszenia. Ani za teoretyzowanie, ani za dyskusje o mapach, ani za manipulację i ignorancję. Tutaj wystarczą jedynie zasłony milczenia.

RDH

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s