Komentarz #1: Polecamy abstynencję

17 maja 2016, specjalnie dla strony The Politique

Problemy rajnskiego wielbłąda zdają się coraz bardziej rozpalać głowy wielu mieszkańcom mikroświata. Wcześniej próbujący jasno i klarownie przedstawić tę sprawę dzisiaj próbują ciągnąć temat klonujących i klonowanych w nieskończoność. Niedługo nie będzie już dnia wytchnienia od kolejnych artykułów traktujących o tym, jak to źle dzieje się w Federacji Al Rajn. Oby nie znaleźli się kolejny entuzjaści tego zagadnienia, bo na bólu głowy może się nie skończyć. Zabawa może nie mieć sensownego końca ale o co tak naprawdę dzisiaj chodzi?

Dzisiejszym problemem mikroświata jest brak konkretnego stanowiska i to gdziekolwiek byśmy nie spojrzeli. Dyskusje, które normalnie skończyłyby się niedługo po ich rozpoczęciu, teraz ciągną się w nieskończoność. Za najlepszy przykład dla takiego stwierdzenia mogą posłużyć wszystkie rozmowy oficjalne, jakie przewijają się na różnego rodzaju szczytach. Frazes za frazesem, jedno całkowicie ogólnikowe i wymijające zdanie za drugim, a po tygodniu – ustalanie założeń do zrealizowania. Wszystko to wygląda wspaniale do momentu, kiedy te założenia powinny być wprowadzane. Tutaj ukazuje się prawdziwy obraz takiego rodzaju szczytowania. Wszyscy zgromadzeni rozmawiają o niczym i proponują rozwiązania, których potem nikt nie pamięta. Jak możemy w takim razie liczyć na konkretnie działanie w sprawie bardziej szczegółowej, skoro nawet ogólniki nam nie wychodzą? Czy w ogóle ktoś pamięta, jakie ostatnie odbyły się międzynarodowe szczyty czy inne spotkania?

Pozbawmy się złudzeń, że ta sprawa zostanie zapomniana, a co gorsza, że zostanie rozwiązana z dobrym skutkiem. Można pouczać, można zwracać uwagę, ale to tak jakby rozmawiać z koniem. Fali artykułów, bezcelowych rozmów już nie powstrzymamy. Pozostaje tylko obserwować i powstrzymywać się od zbędnych reakcji. Wszystkim specjalnie zaangażowanym w klonerską gadaninę polecamy abstynencję – może chłodna głowa i kilka dni przerwy to klucz do znalezienia dobrego planu?

rdh

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s